Nevzat Süer Anısına

Nevzat Süer min
gsb logo 2019
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
2019 Türkiye Şampiyonu GM Vahap Şanal!
46b2f60f-0c4e-4817-a161-abd7d12dfe0eGüriş Holding’in destekleriyle Mirage Park Resort Hotel’de düzenlenen 2019 Türkiye Satranç Şampiyonası 3 Aralık tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninin ardından sona erdi. 2019 Türkiye Satranç Şampiyonu GM Vahap Şanal, ikincisi GM Mustafa Yılmaz ve üçüncüsü IM Mert Yılmazyerli oldu.
2019 Türkiye Satranç Şampiyonası bu sabah oynanan son tur ile sonuçlandı. Mirage Park Resort Hotel’de düzenlenen ödül törenine Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gulkız Tulay, Başkan Vekili Aşkın Keleş, Mirage Park Resort Hotel Genel Müdürü İsmail Fikret Demirtürk, TSF Disiplin Kurulu Üyesi Lütfü Özel, IM Can Arduman, sporcular, hakemler ve basın mensupları katıldı. Muhteşem bir performans ortaya koyan GM Vahap Şanal 10 maçta 9 puan alarak şampiyonluğa ulaştı. GM Mustafa Yılmaz 8 puanla ikinciliği alırken, 3.'lük kürsüsünün sahibi 6.5 puan toplayan IM Mert Yılmazyerli oldu. Bu yıl eski Türkiye Şampiyonu IM Nevzat Süer anısına düzenlenen Şampiyona'da ilk 3'e giren sporcular 2020 Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası'na Federasyonun imkanları ile katılma şansı elde etti. 

Ödül töreninde Başkanımız Gülkız Tulay, Mirage Park Resort Hotel Genel Müdürü İsmail Fikret Demirtürk’e, Turnuva Başhakemi IA Hakan Özgür’e, Gözlemci İsmet Arvit ve hakem Bilal Bingölbali’ye fidan sertifikası takdim etti.
Final turunu oldukça heyecanlı yapan en büyük faktör kuşkusuz şampiyonluk için mücadele eden iki büyük ustanın son turda eşleşmiş olmasıydı. Beraberliğin kendisi için yeterli olmasının özgüveniyle oynayan Şanal, beyaz taşlarla güvenli bir açılış sistemi tercih etti. Çok fazla aksiyona sahne olmayan oyunun 20. hamlesinde vezirler değişildi ve oyun 32. hamlede beraberlikle sonuçlandı. Şampiyonada yarışan tüm sporcularımıza gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyor, kupa alma başarısı gösteren GM Şanal, GM Yılmaz ve IM Yılmazyerli’yi gönülden tebrik ediyoruz.
 
 
Turkish Chess Federation © 2016